Gamming-RO
Bun venit pe Gamming-RO unde gastesti o gama larga de subiecte detaliate ce te vor ajuta si azi si maine.Te rugam sa te inregistrezi pentr-u a ajuta dezvoltarea comunitati.

Piratii din Caraibe 4 pe ape si mai tulburi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Piratii din Caraibe 4 pe ape si mai tulburi

Mesaj  Hitman la data de Lun Iun 13, 2011 6:31 am

Am fost în seara asta la episodul patru din Pirații din Caraibe: Pe ape și mai tulburi. Întâmplător am văzut partea a treia pe HBO cred, destul de recent. De asemenea, absolut întâmplător am citit niște review-uri foarte triste ale filmului prin presa britanică și eram destul de reținut. Cred că de fapt erau triste pentru că nu băgaseră reclamă în ziar sau ceva.
Ne-am destins și cu primele clipuri din campania LG Cinema 3D, o să vă povestesc eu ce și cum. Am constatat încă o dată că tehnologia 3D nu îți dă dureri de cap, nici nu stresează ochii, iar dacă ai imaginație, Pirații din Caraibe este un film al naibii de bun. Partea a patra este mai bună decât a treia și realizarea este foarte ok.

Johnny Depp in Piratii din caraibe 4

Piratii din caraibe 4

Acțiunea este relativ mai logică și personajele sunt clare, Jack Sparrow și Barbossa, Blackbeard și Angelica, spaniolii și misionarii lor. Fântâna Tinereții și un ritual păgân care conferea unui participant anii de viață ai pierzătorului care bea din cupa nepotrivită. Puțină istorie, legendă și decoruri magice, plus acțiune din plin, tipică pentru serie.
Nu mi s-a părut deloc plicticos, chiar dacă oleacă tras de păr a fost tot filmul.
Merită văzut, mai ales în 3D.

Hitman
Administrator
Administrator

Bara Warn :
Puncte : 10384
Reputatie : 0
Data de inscriere : 10/06/2011
Varsta : 19
Localizare : Bucuresti

Vezi profilul utilizatorului http://gamming-ro.wikiforum.ro

Sus In jos